Network Menu

Aktiviteter – genomförda

Här kan du läsa om vilka aktiviteter vi har haft i år och föregående år.

 

2018

Datum/Tid Aktivitet
Monday November 19, 2018
09:00 – 18:00
IKEA (handla till basaren)
Wednesday November 14, 2018
18:00 – 21:30
SWEA VB 15-års jubileum
Press Wine Bar, 2301 Red Tide Road Virginia Beach VA
Saturday November 3, 2018
09:00 – 15:00
Sons of Norway - Bazar
Francis Asbury United Methodist Church, Virginia Beach
Thursday November 1, 2018
19:30 – 22:00
ABBA the concert
Ferguson Center for the Arts, 1 Avenue of the Arts Newport News Virginia
Monday October 29, 2018
18:45
Bergman - Wild Strawberries
Naro, Norfolk VA
Wednesday October 24, 2018
19:00 – 21:30
Styrelsemöte
Stella Gedda, Virginia VA
Monday October 22, 2018
18:45
Bergman - Smile of a Summer Night
Naro, Norfolk VA
Monday October 15, 2018
18:45 – 21:30
Bergman - Autumn Sonata
Naro, Norfolk VA
Thursday October 11, 2018
19:00 – 22:00
Filmfestival 2018
MOCA, Virginia Beach VA
Thursday September 27, 2018 – Sunday September 30, 2018
00:00
Regionmöte 2018
Tuesday September 11, 2018
10:45 – 13:00
Styrelsemöte 20180911
Tupelo Honey, Virginia Beach Va
Thursday July 19, 2018
00:00
Sunset on the river
Hermitage Museum and Garden, Norfolk VA
Saturday June 23, 2018
17:00 – 20:00
Midsommarfirande
Mount Trashmore Park, Virginia Beach VA
Wednesday June 20, 2018
18:30 – 22:00
Filmkväll - Medicinen / All inclusive
Anna Lissnils, Virginia Beach VA
Monday June 18, 2018
13:30 – 16:00
Barngruppen - Pool och lek
Alexandra Ljungström, Virginia Beach VA
Monday June 11, 2018
11:45 – 13:00
Styrelsemöte 20180611
Bahama Breeze, Virginia Beach Va
Wednesday June 6, 2018
18:30 – 21:30
Nationaldagen
Stellas beach, virginia beach VA
Thursday May 31, 2018
00:00
Lunch på SurfRider
SurfRider, Virginia Beach VA
Thursday May 24, 2018
18:30 – 22:30
Filmkväll - Sameblod
Anna Lissnils, Virginia Beach VA
Wednesday May 16, 2018
11:45 – 13:30
Styrelsemöte 20180516
Tupelo Honey, Virginia Beach Va
Saturday May 5, 2018
18:00 – 23:30
15 års jubileum
Marie Hagberg, Virginia Beach VA
Friday April 20, 2018
18:00 – 21:00
Happy Hour - InterNations
Hot Tuna Bar & Grill, Virginia Beach VA
Friday April 13, 2018
18:30
After Work
Chicks Oyster bar, Virginia Beach VA
Thursday April 12, 2018
12:30 – 14:00
Styrelsemöte 20180412
Gormet Gang, Virginia Beach VA
Tuesday April 10, 2018
12:00 – 14:30
Lunch i Williamsburg 20180410
Tuesday April 3, 2018
18:00 – 21:00
Julbasar 2018 - uppstartsmöte
Monica Timm, 23455 Virginia Beach
Tuesday March 27, 2018
18:30 – 22:00
Filmkväll
Anna Lissnils, Virginia Beach VA
Thursday March 22, 2018
18:30 – 21:30
Styrelsemöte 20180322
Lotta Bjuve, Norfolk VA
Tuesday March 20, 2018
18:30 – 21:30
Våfflor och bokbyte
Madeleine Leighton, Cheasapeake Virginia
Thursday March 8, 2018
11:00
Styrelsemöte - Konstituerande
Gourmet Gang, Virginia Beach VA
Tuesday March 6, 2018
10:00 – 17:00
Terracotta Army
Virginia Museum of Fine Art, Richmond VA
Tuesday February 20, 2018
18:00 – 21:00
Årsmöte 2018
IL GIARDINO RISTORANTE, Virginia Beach VA

2017

Datum/Tid Aktivitet
Friday December 15, 2017
09:00
Lussa på Penta
Volvo Penta, Chesapeake
Wednesday December 13, 2017
09:00
Donera böcker till East Beach Buddies
Wednesday December 13, 2017
12:00
Avskedslunch för Pernilla
Captain Groovy´s, Norfolk VA
Tuesday December 5, 2017
12:30
Styrelsemöte 5e dec
Local Bay Eatery, Virginia Beach VA
Saturday December 2, 2017
09:00 – 15:00
SWEA Virginia Beach julbazar 2017
Good Shepherd Lutheran Church, Virginia Beach VA
Monday November 6, 2017
18:30 – 21:00
Styrelsemöte
Commonwealth Brewery, Virginia Beach
Saturday November 4, 2017
09:00 – 14:00
Sons of Norway bazaar
Francis Asbury United Methodist Church, Virginia Beach
Thursday November 2, 2017
11:30 – 13:00
SWEA-lunch på Chartreuse
Chartreuse Bistro, Norlfolk Virginia
1 2

Powered by Events Manager